O MNĚ

Viliam Šoltýs

Autorizovaný inženýr pro pozemní stavby - ČKAIT: 1007012

Certifikovaný projektant pasivních domů PHI (Passivhaus Institut) - osvědčení 

*1987 

Jsem samostatný projektant pozemních staveb. Po studiu na stavební průmyslovce jsem v roce 2012 absolvoval stavební fakultu v oboru pozemní stavby. Po studiích jsem působil v různých projekčních a architektonických ateliérech jako vedoucí projektant nebo jako člen projekčního týmu. Od roku 2020 jsem členem ČKAIT a také absolvováním zkoušky v Centru pasivního domu jsem získal mezinárodní certifikát Certifikovaný projektant pasivních domů.

Projekty navrhuji po celém České republice. Běžně komunikuji online na dálku, ale nejčastěji navrhuji projekty v Jihomoravském kraji.

Moje filozofie a jak pracuji:

Mým cílem je tvořit stavby naplněné přirozeností a kreativitou. Váš životní styl a vaše potřeby je to, čím se řídím. Proto se vás snažím nejprve poznat a pochopit, co je pro vás důležité. Potom může vzniknout dokonalá stavba, kde jste doma a cítíte se dobře.

U staveb dbám na životní prostředí a kvalitu zdravého bydlení. Každá stavba má nezanedbatelný vliv na životní prostředí, proto se snažím jejím návrhem tento vliv minimalizovat. Výběrem vhodných materiálů, návrhem technologie domu a minimalizováním spotřeby energie na provoz. Vzhledem ke stále většímu množství času, který strávíme v budovách, dbám na vybrané materiály interiéru, technologii vytápění a větrání, tak aby byla zajištěna co největší kvalita zdravého bydlení.

Všechny projekty jsou vypracované v nejmodernějším softwaru pro BIM modelování a fotorealistické vizualizace. Díky virtuálnímu modelu budovy získáte dokonalou představu o vaší stavbě.