KOJETÍN

Rodinný dvojdům ve městě Kojetín - téměř pasivní dům

místo                  | Kojetín (okres Přerov)
studie a projekt | 2022
realizace            |  2023-2024

Návrh téměř pasivního rodinného domu v Kojetíně klade důraz na udržitelnost, energetickou efektivitu a minimalizaci dopadů na životní prostředí. Navrhovaný dům je založen na konceptu pasivního domu, který se zaměřuje na minimalizaci spotřeby energie pro vytápění, chlazení a větrání, a tím i snížení emisí skleníkových plynů.

Pro dosažení téměř pasivního standardu domu byly použity moderní materiály a technologie, jako jsou například izolační trojskla, vysoce tepelně izolované stěny a stropy, tepelné čerpadlo, rekuperační výměna vzduchu s vysokou účinností a další. Díky těmto prvkům byla spotřeba energie pro vytápění a chlazení domu snížena na minimum, současně se zajištěním ideálně komfortního prostředí pro bydlení. 

Dům je jednopodlažní s obytným podkrovím a malou terasou krytou částečným vysazením podkroví. Dům je navržen s ohledem na maximální komfort a praktičnost pro obyvatele, kteří se zde budou cítit co nejpříjemněji. Interiér domu byl řešen s důrazem na dostatek přirozeného světla a prostoru, který vytváří příjemnou atmosféru a zároveň zajišťuje pohodlí pro celou rodinu.